Jdi na obsah Jdi na menu
 

13. 5. 2012

pár slov o mojí osobě

Narozen – stejný rok jako Robert Kodym nebo Jan Hřebejk

Bydliště - Střední čechy

Vzdělání - SŠ

Stav – ženatý + dcera

oblíbené činnosti, zájmy atp

Sport – hlavně fotbal a tenis (aktivně)

četba – Dick Francis, Ed McBain, noviny MF Dnes, Stereo & Video, Cinema, Rock & Pop, Rock Report James Herriot, Černí Baroni, Zd.Frýbová – Robin, Maj Sjöwall & Per Wahlöö, John Sandford, Jeffery Deaver ...

humor – V.Jiránek, V.Renčín, P.Kantorek, Asterix, Garfield, P.Urban, Šimek + Grossmann,

filmy – Indiana Jones, Smrtonosné zbraně, Smrtonosné pasti, trilogie Zpátky do budoucnosti, Honba za diamantem, Uprchlík, Volný pád, Bondovky, Con Air, Skála, Vlasy, Sedm, Tango a Cash, Osudová přitažlivost, Krokodýl Dundee, Po čem ženy touží, Křižovatka smrti, Podraz, Starsky a Hutch, Někdo to rád horké, Jára Cimrman ležící spící, Doba ledová, Shrek , Jurský park, Poslední skaut, Mizerové, Román pro ženy, Bourneova trilogie

seriály – MASH, Krok za krokem, Přátelé, Alf, Sex ve městě, Sběratelé kostí, Kriminálka Miami, Tom a Jerry, NCIS, Myšlenky zločince

jídlo a pití – whisky (Ballantines, Chivas Reagal, Tullamorka), červené víno (chilský Merlot), svíčková, šunkofleky – ideální snídaně vychlazené mléko a vypečený rohlík

místo – Šumava, Jizerské hory

klub – Sparta

moje cesta k hudbě

Muziku (mimo dechovky, klasiky a cimbálu skoro vše) poslouchám od dětství. Pamatuji, jak jsme si se sestřenkou na dovolených pouštěli písničky z hracích skříních a tancovali u toho.Poté se mi podařilo vyměnit rádio za radiogramofon (4 rychlosti) a dostal jsem své první desky. Moje první Sp bylo od Katapultu – Půlnoční závodní dráha/Lesní manekýn. Samozřejmě jsem sledoval v Tv pořady jako Ein Kessel Buntes, Eurovize, Televarieté a Hitšaráda – kde se občas dal zahlédnout někdo zajímavý. Později také pořady z festivalů San Remo, St.Vincent. 

Na konci 8.třídy jsem dostal kotoučový mgf B700 a začínám nahrávat z čeho se dá, tzn z výše uvedených pořadů a také z rádia pořady Start, Rytmus, Větrník, Zápisník ZZ …a také jsem dostal gramofon v jedné bedně se zesilovačem. 

Na průmyslovce poslouchám americkou hitparádu na Hlasu Ameriky, kterou uváděla Jana Šrámková a také jsem objevil stanici SR1 Europawelle Saar, kde se každou středu vysílala aktuální německá hitparáda a dodnes se vysílá a začal jsem kupovat časopisy Melodie a Kino. 

Kamarád Ivan, který byl o 2 ročníky výš, mě seznamuje s českou muzikou a kapelami jako Žlutý pes, Abraxas, Visací zámek, Index Y, Žentour, Dr.Max, Karamel, Bon Pari a samozřejmě Pražský Výběr 

V roce 1984 přivezl spolužák z NSR 2 kazety s tehdejšími současými hity a mě absolutně „dostala“ skladba od Alphaville – Sounds Like A Melody. Ještě do vánoc jsem si koupil jejich první LP za tehdy hříšných 350,-Kč 

Po skončení SPŠ si začínám německou hitparádu psát (TOP75) a začínám jezdit do Prahy na burzy (Slovanský dům, Dům železničářů, Havelský trh) kde kupuji LP, kazety a „hudební“ časopisy Bravo, Popcorn a v té době zakázané knížky. 

Zhruba v této době se objevuje i v naší TV pořad Peters Pop Show, i když notně prostříhaný. 

V roce 1986 si kupuju sestavu kazetový magnetofon + zesilovač + gramofon (v Tuzexu) a frekvence kupování, nahrávání a prodávání LP (později CD) se zvyšuje, což trvá zhruba do konce roku 90.  

V 90’s se moje účast na burzách omezuje až postupně končí úplně a omezuje se na návštěvy půjčoven. Změnila se doba, člověk mohl mít i trochu jiné zájmy (hlavně film), oženil se ….atp. 

Koncem roku 2000 jsem se dostal k internetu a moje posedlost muzikou se zase přihlásila. Ne že bych nenavštěvoval půjčovny (Kotva nebo Nusle/Dejvice) a nekupoval CD, ale na netu se dala sehnat spousta hudby, která byla do té doby v půjčovnách nesehnatelná – třeba italodisco (díky Shannowe). No a závislost trvá dodnes.

Na netu se mi podařila sehnat (opět díky Shannowe) komplet hitparáda (TOP20) kterou jsem si kdysi zapisoval do sešitů (mám jich asi pět) v elektronické podobě a začátkem roku 2007 jsem se rozhodl že je upravím, seřadím a dám na web. No a tak jsou tady plus nějaké další informace. 

Koncerty zas tak moc nenavštevuji, ale viděl jsem první dva koncerty Erasure, Alphaville v Lucerně a na Mělnickém Vinobraní, PSB ve Sportovní hale která byla poloprázdná (dodneška nechápu proč) další jejich koncert z prosince 2009 byl ale skvělej i se skoro plnou halou, Aerosmith (předkapela Kula Shaker se mi paradoxně líbila víc) a byl jsem s dcerou na společném koncertě Anti-Flag a Billy Talent. Následně jsem viděl KISS (bohužel ve stejný den jako když jsme porazili ve finále MS v hokeji rusáky). 2011 skvělé HURTS v Lucerna Music baru, Roxette a v dubnu 2012 jsem viděl naživo NENU v Landshutu s bezvadnou předkapelou KLEE a dobrý koncert Alphaville v Chebu. V červnu 2012 jsem byl na festivalu DISCOTEX ve Wroclawi kde vystoupili Lou Bega, Boney M s Mazie Williams, C.C.Catch, Savage a Sandra a poté na dalším koncertu Billy Talent (v Lucerně). V roce 2013 jsem viděl Alphaville v Sedmihorkách a Hurts v Incheba aréně - ani jedna banda nezklamala - super! V roce 2014 jsem byl na KYLIE a v dubnu 2015 jsem viděl Camouflage..

A z českých kapel a zpěváku jsem viděl Katapult, Olympic, Abraxas, Heidi, Rokec Ivo Pešáka, Waldemara Matušku, Citron (v době kdy Láďa Křížek vystřídal Standu Hranického), Visací zámek, Petra Poláčka s jeho sestrou, Anetu Langerovou, Michala Davida (na plese ! na koncert bych nešel ani náhodou), Petru Janů, Petra Kotvalda.

 

A jako největší koncertní vopruz považuju zrušení koncertu Eurythmics v Praze v rámci jejich Peace tour.

 

Moje hudební kolece originálních LP/CD/DVD/VHS/MC je uvedena zde